rejestratorycyfrowe.com.pl
Kupuj szybko bez zakładania konta!  

Cyfrowa rejestracja obrazu i dźwięku

Strona główna  »  Artykuły  »  Cyfrowa rejestracja obrazu i dźwięku


Cyfrowa rejestracja obrazu i dźwięku
Cyfrowa rejestracja obrazu i dźwięku w dużych systemach telewizji przemysłowej, wymaga zastosowania rejestratorów posiadających dużą liczbę wejść audio/wideo. Jedną z ciekawszych propozycji na budowę dużych systemów monitoringu wizyjnego dla wymagających obiektów, jest 24-kanałowy rejestrator cyfrowy BCS-2404HF-S z kompresją H.264, wyjściem HDMI oraz obsługą urządzeń mobilnych.

Dzięki odpowiedniej konstrukcji, rejestrator cyfrowy BCS2404 HF-S pozwala na równoczesny zapis wizji z 24 kamer CCTV i fonii z 16 kanałów audio. Pozwala to na stworzenie kompletnego systemu telewizji dozorowej.

Jednym z głównych atutów rejestratora BCS-2404HF-S jest bardzo wysoka jakość materiałów wideo, co jest zasługą zapisu wizji z prędkością 600 klatek na sekundę w rozdzielczości 4CIF(D1) – zapis w czasie rzeczywistym 25 klatek na sekundę dla każdej podłączonej kamery przemysłowej. Możliwość regulacji rozdzielczości obrazu zapisywanego i wyświetlanego, pozwala na łatwego jego dostosowanie do potrzeb użytkownika i wymagań konkretnej instalacji CCTV. Rejestrator cyfrowy BCS-2404HF-S może jednocześnie wykonywać czynności związane z podgląd obrazu w trybie na żywo, rejestracją, odtwarzaniem, archiwizacją oraz pracą w sieci IP (wielozadaniowy tryb pracy PENTAPLEX). Kolejną z istotnych cech użytkowych rejestratora cyfrowego BCS-2404HF-S jest kompresja H.264, która pozwala na uzyskanie wysokiej jakości nagrań wideo przy jednoczesnej redukcji zapotrzebowania na pamięć dysków o 30% (w porównaniu z kompresją MPEG-4). Obsługa kompresji H.264 pozwala na zmniejszenie kosztów eksploatacji systemu nadzoru wideo oraz zapewnia optymalne wykorzystanie dostępnych zasobów sieciowych.

Na uwagę zasługują także inne opcje użytkowe rejestratora cyfrowego BCS-2404HF-S takie, jak: zdalny monitoring przez sieć LAN i Internet, podgląd obrazu za pomocą urządzeń mobilnych, wejścia i wyjścia alarmowe, obsługa do 8 dysków HDD Sata II, możliwość zastosowania nagrywarki DVD-RW oraz intuicyjne, graficzne menu użytkownika.